fbpx

Online Danışmanlık

Online (çevrimiçi) psikolojik danışmanlık, tüm dünyayı etkileyen COVID-19  pandemisi nedeniyle ülkemizde daha yaygın hale gelse de,  aslında dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalar online olarak yürütülen danışmanlık çalışmalarının, yüz yüze danışmanlık kadar etkili olduğu ve bu yöntemin de alternatif olarak ele alınabileceğini göstermiştir.

Online danışmanlıkta, bireyler yaşadıkları soruna yönelik birlikte çalışmak istediği uzmana dünyanın herhangi bir noktasından erişim sağlayabilmektedir. Dolayısıyla online danışmanlık, kişilerin psikolojik iyi oluş haline yönelik ruh sağlığı hizmetlerine ulaşabilirliğini artırmaktadır.

Melius Psikoloji Merkezinde hem online psikolojik danışmanlık hizmeti hem de yüz yüze danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Online psikolojik danışmanlık hizmetimiz kapsamına ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlığı dâhilken, çocuk danışmanlığı dâhil değildir. Online psikolojik danışmanlık hizmetini birçok platformdan gerçekleştirebileceğimiz için, danışmanlık hizmetini gerçekleştireceğimiz platform danışan ile birlikte belirlenir. Online psikolojik danışmanlık hizmetinin seans süresi, yüz yüze yapılan danışmanlıktaki seans süresi ile aynıdır. Danışmanlık hizmeti sürecinin ne kadar süreceği danışanın ihtiyacına göre belirlenir.

Psikologlarımız

Sosyal Medya Sayfalarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir