fbpx

Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

MELİUS PSİKOLOJİ MERKEZİNDE AİLELERE SUNULAN HİZMETLER:

 • Aile Görüşmeleri: Çocuklarla yapılan çalışmaların sonuçları hakkında düzenli olarak ebeveynlere bilgi verilir. Aileler, destek almak istedikleri durumlarda görüşme talep edebilirler.
 • Veli Seminerleri: Okulların veya eğitim kurumlarının talep ettiği konularda uzman psikologlar tarafından seminerler düzenlenir. Örneğin; Sınav Kaygısı ile Baş Etmede Ailenin Rolü, Ergen-Ebeveyn Çatışmalarının Çözüm Yolları, Başarıyı Destekleyen Aile, Çocuğumuzu Anlayabilmek, Teknoloji Bağımlılığı ile Baş Etme Yolları, Madde Bağımlılığı ile Baş Etme Yolları, Özel Bölge/Mahremiyet Eğitimini Çocuğumuza Nasıl Anlatırız?

MELİUS PSİKOLOJİ MERKEZİNDE ÇOCUKLARA SUNULAN HİZMETLER:

 • Ölçme Değerlendirme Çalışmaları: Çocuğun durumunu anlamak ve varsa eksik alanların nasıl destekleneceğini belirlemek için çocukların takvim yaşına göre ölçme değerlendirmeleri yapılır. İhtiyaca göre uzmanlarımız tarafından başka ölçme değerlendirme çalışmaları da yapılır. (Gelişim Taraması / Görsel Algı Testleri / Konuşma Seslerinin Tespiti (KST) / Okula Hazırlık Ölçeği vb.)
 • Öğrenci Görüşmeleri: Öğrenci ile düzenli olarak görüşülerek öğrencinin akademik başarısı, eğitim kurumuna uyum süreci, sınav kaygısı ve okul korkusu değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda akademik başarıyı arttırmaya, eğitim kurumuna uyum sürecini sağlamaya, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini arttırmaya ve okul korkusunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar uygulanır. Ayrıca öğrencilere yönelik kariyer danışmanlığı hizmeti de verilir.
 • Öğrenci Seminerleri: Öğrencilerin, okulların veya eğitim kurumlarının talep ettiği konular hakkında uzman psikologlar tarafından seminerler düzenlenir. Örneğin; Sınav Kaygısı İle Baş Etme Stratejileri, Teknoloji Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı, Motivasyon, Erteleme Davranışı, Etkili Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Doğru Akran
 • Aile Görüşmeleri: Düzenli olarak çocuklarla yapılan çalışmaların sonuçları hakkında ebeveynler bilgilendirilir. Aileler destek almak istedikleri durumlarda randevu alarak görüşme talep edebilirler.
 • Veli Seminerleri: Velilerin, okulların veya eğitim kurumlarının talep ettiği konular hakkında uzman psikologlarımız tarafından seminerler düzenlenir. Örneğin; Sınav Kaygısı ile Baş Etmede Ailenin Rolü, Ergen-Ebeveyn Çatışmalarının Çözüm Yolları, Başarıyı Destekleyen Aile, Çocuğumuzu Anlayabilmek, Teknoloji Bağımlılığı ile Baş Etme Yolları, Madde Bağımlılığı ile Baş Etme Yolları, Özel Bölge/Mahremiyet Eğitimini Çocuğumuza Nasıl Anlatırız?

MELİUS PSİKOLOJİ MERKEZİNDE ÇOCUKLARA YÖNELİK VERİLEN HİZMETLER

 • Ölçme Değerlendirme Çalışmaları: Çocuğun durumunu anlamak ve varsa eksik alanların nasıl destekleneceğini belirlemek için çocukların takvim yaşına göre değerlendirmeler yapılır. İhtiyaca göre uzmanlarımız tarafından başka ölçme değerlendirme çalışmaları da yapılır. (Gelişim Taraması / Görsel Algı Testleri / Konuşma Seslerinin Tespiti (KST) / Okula Hazırlık Ölçeği vb.)
 • Öğrenci Görüşmeleri: Öğrenci ile düzenli olarak görüşülerek öğrencinin akademik başarısı, eğitim kurumuna uyum süreci, sınav kaygısı ve okul korkusu değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda akademik başarıyı arttırmaya, eğitim kurumuna uyum sürecini sağlamaya, sınav kaygısı ile baş etme yöntemlerini arttırmaya ve okul korkusunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar uygulanır. Ayrıca öğrencilere yönelik kariyer danışmanlığı hizmeti de verilir.
 • Öğrenci Seminerleri: Öğrencilerin, okulların veya eğitim kurumlarının talep ettiği konular hakkında uzman psikologlarımız tarafından seminerler düzenlenir. Örneğin; Sınav Kaygısı İle Baş Etme Stratejileri, Teknoloji Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı, Motivasyon, Erteleme Davranışı, Etkili Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Doğru Akran İletişimi Kurabilmek, Gelecek Benim-Gelecekteki Kariyerim, Ebeveynler ile Sağlıklı İletişim Kurmak, Geleceğin Meslekleri, Sınavda Başarılı Olma Stratejileri, Özel Bölge/Mahremiyet Eğitimi.

MELİUS PSİKOLOJİ MERKEZİNDE KURUMLARA VE OKULLARA VERİLEN HİZMETLER

 • Öğretmenlere Yönelik: Okulların veya eğitim kurumlarının talep ettikleri ve gerekli buldukları konular hakkında öğretmenlere yönelik uygulamalı eğitimler düzenlenir. Örneğin; Veli İletişimi, Özel Gereksinimli Çocuklarla Çalışmak.
 • Kurum İçi İlişkilere Yönelik: Çocuk, veli, öğretmen ve idari kadro arasındaki ilişkiler, sınırlar ve iletişim ağı kurum için uygun şekilde belirlenir. Aksayan bir durum ya da iletişimde kopukluk olması halinde gerekli görüşmeler yapılır ve desteklenir.
 • Kurum Çalışanlarına Yönelik: Kurum çalışanlarının kurum içi performansını etkileyen sorunlar yaşandığında danışmanlık yapılır.

Psikologlarımız

Sosyal Medya Sayfalarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir