fbpx

Bireysel Danışmanlık / Yetişkin Danışmanlığı

Bireysel danışmanlık, kişinin duygu, düşünce, davranış ve kişilik özelliklerini kendi beklentileri doğrultusunda değiştirmesi amacıyla bilimsel ilkelere dayalı klinik yöntemlerin kullanıldığı ve danışan ile birebir görüşülen bir danışmanlık hizmetidir.

Bireysel danışmanlık, kişinin huzursuzluk duyduğu konuları konuşabileceği ve üzerinde çalışabileceği bir zaman ve mekan sağlar. Bu konular, kişinin kendisi, ailesi, kariyeri, ilişkileri, içsel huzursuzlukları veya varoluşsal krizleri gibi çeşitli konular olabilir. Bireysel danışmanlıkta konular, danışanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir ve danışmanlık hizmetinin amacı, danışan ile birlikte belirlenir.

Bireysel danışmanlığın genel amaçları arasında, danışanın seanslarda ele aldığı problemlerle başa çıkabilmesine yardımcı olmak, psikolojik rahatsızlıkları azaltmak veya yok etmek, davranış değişikliği yönünde destek sağlamak, öz farkındalığı arttırmak, problemlerle başa çıkabilme stratejilerini geliştirmek, duyguları tanımlayabilme ve duygusal zorluk yaşanan olaylarda işlevselliği geri kazandırmak, ilişki problemlerini düzenlemek yer alır.

Melius Psikoloji Merkezi‘nde uygulanan bireysel danışmanlık hizmetinde, seans süresi 50 dakikadır ve danışmanlık sürecinin ne kadar süreceği, danışanın ihtiyacına göre belirlenir.

Psikologlarımız

Sosyal Medya Sayfalarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir